Jó példa a táji adottságokhoz igazodó vízgazdálkodásra a Pro Vértes közalapítványról és Szűcs Ernő kéthelyi gazdáról készült kisfilm.
Honlapjukról idézem:
"Közalapítványunk 1994-es megalakulása óta varázslatos fejlődésen ment keresztül. A programjaink nagy mértékben kiszélesedtek és bővültek, amit az is mutat, hogy a Közalapítvány központja kezdetekben egy dolgozószoba volt, mely mára már egy térségi központtá nőtte ki magát a Geszner-házban Csákváron. Természetesen a tevékenységek kibővüléséhez szükséges volt a munkatársak számának növelése is, így jelenleg 18 főállású munkatárs dolgozik a Pro Vértesnél a különböző ágazatokban. Emellett pedig több társadalmi segítő tevékenykedik aktívan a közhasznú célok érdekében, így például a Közalapítvány kuratóriumának tagjai is társadalmi munkában végzik feladatukat.
A főállású lelkes kis csapatunk tagjai között vannak területkezelők, akiknek a feladata a folyamatos monitoring és egyéb természetvédelmi feladatok a Közalapítvány által kezelt területeken, valamint a természeti értékek bemutatása akár kihelyezett tanóra formájában. A természetgazdálkodási programunkban tanyagazda, tenyésztésvezető, állatgondozó és gépkezelő munkálkodik. A háziasszonyaink feladata a vendéglátás a rendezvények esetében. A Geszner-házban található iroda munkatársai pedig a feladatok koordinálójaként biztosítják a mindennapi működést, írják a pályázatokat és működtetik az épületben található természettudományi kiállítást.
Friss hozzászólások